Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

3 aylar ne zaman başlıyor? 2019 Şaban Ayı Ne Zaman?

3 aylar ne zaman başlıyor? Recep Şaban Ramazan ayları hangi tarihte başlayacaç?

3 aylar ne zaman başlıyor? Recep Şaban Ramazan ayları hangi tarihte başlayacaç?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılı dini günler listesini yakın zamanda yayınladı. 3 aylar ne zaman başlıyor? sorusunun cevabı yayınlanan listede 08 Mart 2019 Cuma günü olarak görülüyor. Kamerî takvimin, Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenek olarak ” üç aylar” olarak bilinir. 2019 yılında üç aylar 08 Mart 2019 Cuma günü Recep ayının 1’in de başlayacak. 7 Mart, Perşembe‘yi Cuma’ya bağlayan gece de Regaip Kandili idrak edilecek. Ramazan ayı 6 Mayıs, Pazartesi Günü başlayacak. 

- Advertisement -

İlgili İçerik

Hıdrellez ne demek? Hıdrellez ne zaman?

Tavsiye :  1 Mayıs İşçi Bayramı Okullar Tatil Mi? Resmi Tatil Olacak Mı?

3 Ayların Faziletleri Nelerdir?

- Advertisement -

Nasıl ki Cuma günü, günler arasında en fazlietli olanıysa, üç aylarda aylar arasında en faziletli, en bereketli olanlarıdır. Bu ayların Müslüman dünyasında değerli olarak görülmesinden biri de Peygamberimiz(s.a.v)’in bu aylar hakkındaki verdiği haberlerdir.

Üç aylara kutsallık kazandıran bir bir önemli özellik ise müslüman alemi tarafından kutsal sayılan beş kutsal gecenin dördünün bu aylar içinde yer almasıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip Kandilidir. Üç ayların faziletlerinden biri de müslüman aleminin günahlarından arınma ve ibadetle ve sevapla bezenme zamanıdır. 

Tavsiye :  Samsun Ankara Arası Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek?

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.