Ana sayfa Eğitim 2019 YKS Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımı

2019 YKS Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımı

ÖSYM tarafından yapılacak olan 2019 yabancı dil sınavı konuları ve soru dağılımı belli oldu. Adayların girecekleri sınavda karşılarına çıkacak olan konular önceden açıklandı.

4
0

ÖSYM tarafından yapılacak olan 2019 yabancı dil sınavı konuları ve soru dağılımı belli oldu. Adayların girecekleri sınavda karşılarına çıkacak olan konular önceden açıklandı.

2019 yılı YKS sınavı için tüm detaylar ÖSYM tarafından açıklandı. Sınava girecek olan adaylar soru dağılımı ve konuları merak ederken yapılan bu açıklamayla derin nefes aldılar. 

Yeni sınav sistemine göre yapılan değişiklerde YKS ‘da var. MEB tarafından hazırlanan sorular adaylara yöneltilirken,2019 yılında soru dağılımında ve konularda bazı ufak değişiklikler yapıldı. 2019 YKS yabancı dil konuları paylaşıldı.Yeni sınav sistemi konularına göre adaylar çalışmalarını yapacaklar. 2019 yılında tüm üniveriste sınav sistemi değişirken YKS yabancı dil sınavı da gerekli değişiklikler euğradı.

 MEB ve ÖSYM birlikteliği içinde yapılacak yabancı dil sınavında belli olan konular ise resmi intenet sayfasından açıklandı. 

2019 YKS YABANCI DİL(İNGİLİZCE) KONULARI

Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma(5 soru)

Diyalog Tamamlama (5 soru)

Verilen Durumda söylenecek cümleyi bulma (5 soru)

Paragrafta anlam bütünlüğüniü sağlayacak cümleyi bulma (5 soru)

Anlamca yakın cümleyi bulma(5 soru)

Paragraf (15 soru)

Türkçe Cümlenin ingilizce karşılığını bulma(6 soru)

İngilizce cümlenin Türkçe karşılığını bulma(6 soru)

Cümleyi tamamlama(8 soru)

Cloze test(5 soru)

Dilbilgisi(10 soru)(4 soru zamanlar, 2 soru preposition,3 soru conjunction,1 soru Quantifiers)

 2019 YKS ingilizce sınav soru sayıları ve konu dağılımı bu şekilde belirlenmiştir. Adaylar yeni sınav sisteminde ingilizce olarak bu konulardan sorumlu olacaklar. Üniveriste adayları MEB tarafından açıklanan  soru sayısı ve konu dağılımı sayesinde çalışmalarını bu doğrultuda yababilecekler. 

 YKS 2019 sınavından diğer derslerin konu dağılımı açıklandı.

Sınavlarda Türk dili ve edebiyatı-Coğrafya, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen bilimleri olmak üzere toplam dört test olacak. Tüm sorular MEB müfredatının dışına  çıkmadan hazırlanacakl. Belirtilen bu dersler 1. oturumda adaylara yöneltilecek. 

2019 TYT  İkinci Oturum, Cumartesi günü öğleden sonra gerçekleşecek. Türk Dili ve Edebiyatı -Coğrafya 1, 40 adet sosyal bilimler, 40 adet matematik ve 40 adet Fen bilimlerinden adaylara soru yöneltilecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here