Ana sayfa Finans 2019 Ocak Emekli Maaş Zammı Ne Kadar Yapıldı? Milyonlarca Emekliyi İlgilendiren Haber!

2019 Ocak Emekli Maaş Zammı Ne Kadar Yapıldı? Milyonlarca Emekliyi İlgilendiren Haber!

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren 2019 yılı emekli maaş zammı ile ilgili kesin artış belirlendi. 2019 Ocak ayından itibaren geçerli olacak zammın ne kadar olduğunu ele alacağız.

4
0

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren 2019 yılı emekli maaş zammı ile ilgili kesin artış belirlendi. 2019 Ocak ayından itibaren geçerli olacak zammın ne kadar olduğunu ele alacağız.

Geleceğini garantiye almak isteyen birçok vatandaş için emeklilik oldukça önemli bir uygulamaldır. Çünkü emeklilik ile birlikte bireyler hayatlarının geri kalanında garantilenmiş bir maaş ödemesinin yanında ayrıca sağlık sigortalarına da sahip olurlar. Böylelikle de zorluklar karşısında herhangi bir işte çalışmadan gelir ve güvence sahibi olurlar. Türkiye’de son dönemde oldukça iyi bir seviyelere taşınan emeklilik düzenlemeleri sonrasında şimdilerde emeklilikmaaşına 2019 yılı itibariyle yapılacak olan zam gündemde yer aldı. Memur maaşlarına yapılan zama paralel olarak emekli maaşları da her yıl zam uygulamasına tabii tutulmaktadır ve bu yıl da Çalışma Bakanı  bildirimi ile memur maaşlarına yapılan zam sonrasında, emekli maaşlarında da artışa gidildi.

EMEKLİ MAAŞI 2019’DE NE KADAR ARTACAK

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren sorunun yanıtı için detaylı araştırmaları gerçekleştirdik. Bu kapsamda 2019 yılı itibariyle emekli maaşlarına yapılacak olan zam %4 oranında gerçekleşecek. Yapılacak olan zama ek olarak ayrıca enflasyon zammı da eklenebilecek. Son aylarda artış yönlü hareketlilik gösteren enflasyonun etkisini gelir üzerinde ortadan kaldırmak amacı ile yapılacak olan bu zam ile birlikte emeklilerin maaşlarına gelecek zammın oranı %6-7 seviyelerine kadar çıkabilecek. Memuriyet birimlerinden emekli olanlar ve dul ile yetimler 4. dönem toplu sözleşmesi uyarınca 2019 Ocak ayından itibaren %4 zamlı olarak maaşlarını çekmeye başlayacaklar. Enflasyon zammı ile ilgili ek ödeme ise şimdilik kesinlik kazanmış değil. Ekonomistlerin tahmini gerçekleşirse, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşında 68,12 ile 326,31 lira arasında artış yaşanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here