Ana sayfa Genel 2019 Jandarma Özel Harekat Alımı Yapılacak mı? JÖH Başvuru Şartları Nelerdir?

2019 Jandarma Özel Harekat Alımı Yapılacak mı? JÖH Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma Genel Komutanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre uzman erbaş alımı yapılacak. 2019 JÖH alımı ne zaman yapılacak? İşte Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat alımı detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

9
1

Jandarma Genel Komutanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre uzman erbaş alımı yapılacak. 2019 JÖH alımı ne zaman yapılacak? İşte Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat alımı detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

2019 JÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığının her sene 25 bin ile 30 bin aralığında askeri personel alımı yapacağı açıklandı ancak bu sene sadece subay ve astsubay alımları için ilan yayımlandı en çok başvurunun yapıldığı uzman çavuş rütbesi için henüz ilanlar yayımlanmadı. Yakın zamanda alım ilanının kamuoyuna duyurulması ve çok sayıda Jandarma Özel Harekat JÖH sınıfı için askeri personel alımı yapılması bekleniyor. Alımlar hakkında duyuru yapıldığında bilgi edinmek için vizyonbilgi.com sitemizi takip ediniz. Sizler için ekip olarak Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ilanlarını takip ediyoruz eğer konu hakkında duyuru yapılırsa sizleri bilgilendireceğiz.

TERHİS VE YAŞ ŞARTI HAKKINDA KHK’DA YAYIMLANAN İBARELER

Yayımlanan 694 sayılı KHK ile “Jandarma Genel Komutanlığı’nda istihdam edilecek uzman erbaş adaylarının müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir”,”Jandarma Genel Komutanlığı’nda 3 yıllık hüzmet süresini tamamlamayanlar askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılmaktadır. 3 yıllık süre fiilen göreve başlanan tarihten itibaren başlar. 3 yıllık süreyi tamamlamadan ne sebeple olursa olsun Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ilişiği kesilen personel askerlik görevini yerine getirir.” maddeleri eklenmiştir.

ESKİ ALIMLARA GÖRE GENEL ŞARTLAR

Başvuru şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
  • Uzman erbaş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu olmak, yurt dışında dengi okul mezun olmak.
  • Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “uzman erbaş olur” kararı bulunmak.
  • Askerlik hizmetini yerine getirmiş olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarı ile terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olmak.
  • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak.
  • Askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olmak.
  • Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

1 YORUM

  1. yas konusunda esneklik olmayacakmı yasım 29 jöh olmak ıstıyorum ama yas sınırı var lutfen yetkiler sesımı duysun artık yardımcı olun lutfen

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here