Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

2019 Hac Kurası Ne Zaman Çekilecek? Ön Kayıtlar Hangi Tarihte Yapılacak?

Bu yıl Hacca gitmek isteyen pek çok hacı adayı, hac kurası çekileceği tarihi merak etmekte ve kuranının çekileceği günü iple çekmektedir. 2019 Hac kurası ne zaman çekilecek? işte tarih bilgisine ilişkin bilgiler…

Bu yıl Hacca gitmek isteyen pek çok hacı adayı, hac kurası çekileceği tarihi merak etmekte ve kuranının çekileceği günü iple çekmektedir. 2019 Hac kurası ne zaman çekilecek? işte tarih bilgisine ilişkin bilgiler…

Her yıl Hacca gitmek için sıraya giren hacı adayları Hac Kurası çekilecekleri günü iple çekmektedirler. Kura sonucunda açıklanan isimler bu yıl hacca giderek hacı olma unvanına nail olmuş olacaklar.

Kayıtlarını hevesle yaptıran adayların ise merakla bekledikleri şey ise kuranın çekileceği tarihtir. Bu yıl kura Diyanet İşleri Bakanlığının Konferans salonunda 23 Şubat 2019‘de çekilecektir. Kurada ismi çıkan hacı adaylarına ise kura sonrasında haber verilecektir.

- Advertisement -

Maddi ve manevi olarak imkanı olan müslümanlara farz kılınan Hac, imkanları müsait olan tüm müslümanların gerçekleştirmek istekdikleri dini görevlerden bir tanesidir. 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2019 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracaklar, Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak.

Hac görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kaydını T.C. kimlik numarası ile yapabilecek, yabancı uyrukluların başvuruları ise alınmayacak.

Hac Fiyatları Ne kadar?

Hacca gitmek isteyen müslümanlar için önemli unsurlardan bir tanesi de hac fiyatlarıdır. Hacıya gidebilmek için dinimizce de kişinin ekonomik durumunun uygun olması şartı konulmuştur. peki, hac fiyatları ne kadar? merak ediyorsanız yazımızın devamında sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri hacı adaylarına hac ücretlerini Türk Lirası bazında temin edeceği bilgisini sunmuştu. 2019 yılında hac fiyatları ise kesin ve net rakamlar olmamakla birlikte tahmini alt limit miktarı 14.000 Türk Lirası tahmini üst limit tutarı ise 19.000 Türk Lirası olacağı yönünde. 2016 yılından itibaren Diyanet İşleri Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda hac ve umre ücretleri yabancı para türünden değil Türk Lirası cinsinden alınacaktır. Hacı adayları kuradan sonra hac fiyatlarının kesin rakamlarını Diyanet İşleri Bakanlığı açıklamalarından sonra öğrenebilirler.
1- Hac Müracaatlarıyla İlgili Gerekli Açıklamalar için tıklayınız.
2- Hac Kayıt Durumunuzu Sorgulamak için tıklayınız.
3- Umre Kaydı Yapmak için tıklayınız.
4- Sağlık Mücaatı Yapmak için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.