Ana sayfa Finans 2019 Fed Toplantı Tarihleri Ne zaman? Fed Toplantı Takvimi!

2019 Fed Toplantı Tarihleri Ne zaman? Fed Toplantı Takvimi!

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed, 2019 yılı için toplantı tarihlerini açıkladı. İşte Fed'in yayınladığı o toplantı tarihleri.

9
0

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed, 2019 yılı için toplantı tarihlerini açıkladı. İşte Fed’in yayınladığı o toplantı tarihleri.

ABD Merkez Bankası Fed, 2019’da yapılacak toplantı tarihlerini duyurdu. 2019’da toplantı yapılacağı açıklandı ve bu toplantılardan 4’ünün ekonomik projeksiyon açıklama toplantısı olacağının altı çizildi.

FED’İN YAYINLADIĞI TOPLANTI TARİHLERİ

Yeni yılda ilk ekonomi görüşme toplantısının Ocak ayının sonunda yapılacağı ifade edildi. Toplantıların tam tarihleri ise şu şekildedir;

Buna göre, FOMC toplantılarının 2019 yılındaki tarihleri şöyle olacak: 29-30 Ocak, 19-20 Mart, 30 Nisan-1 Mayıs, 18-19 Haziran, 30-31 Temmuz, 17-18 Eylül, 29-30 Ekim, 10-11 Aralık.

TOPLANTILARDA FED BAŞKANI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEKTİR

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında düzenleyeceği toplantılarda ekonomik projeksiyonlar kamuoyuyla paylaşılacak. Yapılan toplantılarda Fed Başkanı Janet Yallen açıklama yapacaktır.

FED ÇALIŞMA PRENSİBİ NASILDIR?

Fed, ABD tarafından 23 Aralık 1913 tarihinde kurulmuş merkez bankasıdır. Washington’da yer alan bankanın mevcut başkanı Janet Yellen’dir. FED, ABD’nin zor zamanlarında atmış olduğu adımlarla ekonomik sıkıntıların önüne geçmeyi bilmiştir.

Fed, diğer bankalara göre daha farklı bir çalışma prensibi izlemektedir. Banka kendi içerisinde 5 farklı kola ayrılmaktadır. Bu kollar ise Yönetim Kurulu, Fed Bankası, Üye bankaları, Federal Serbest Komitesi ve Danışma Komisyonlarıdır. ABD Merkez Bankası Fed, bir yıl içerisinde 8 kere toplanmaktadır.

Fed’in atmış olduğu adımlar bütün ülkelerin ekonomisine etki etmektedir. Dünyadaki en büyük ekonomiye sahip bankası olan ABD Merkez Bankası, genel piyasayı düzenlemektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here