Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

2019 EKPSS Sınav Tarihi Belli Oldu Mu? EKPSS Sınavı Başvuru Tarihleri ve Sınav Tarihleri

EKPSS-2019 yani Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın tarihleri belli oldu mu? Cevabı haberimizde…

EKPSS-2019 yani Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın tarihleri belli oldu mu? Cevabı haberimizde…

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS-2019) başvurabilecek kişilerin özellikleri şunlar: ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, yükseköğretim, önlisans ya da lisans programlarından mezun olanlar bunların yanı sıra EKPSS geçerlilik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adayların ise, EKPSS’ye mezun oldukları en üst düzeyden başvurmaları zorunludur.

Engelli bireylerin devlet memuru olmalarının ilk şartı olan EKPSS sınavının kaldırılacağı söylentileri uzun yıllardır gündemde. Peki 2019 yılında da gerçekleşeceği kesinleşen EKPSS sınav tarihleri nedir?

- Advertisement -

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan, memur olma isteğindeki engelli memur adaylarının heyecanla beklediği açıklama nihayet geldi. Bakanlık yaptığı açıklamada 2019 EKPSS sınav ve başvuru tarihlerine yer verdi. Böylece sınavın ve başvuruların yapılacağı tarihler belli oldu.

Açıklanan bilgiler doğrultusunda, 2019 EKPSS Mayıs ayında yapılacak. Sınav başvuruları ise Mayıs 2019’de sona erecek.

 

Geçmiş yıllardaki sınav tarihlerinden yola çıkarak EKPSS sınavına girmesi gereken adaylar için başvuru süresi Şubat 2019 tarihinde başlayacak ve Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru süresi Mayıs 2019 tarihinde başlayıp yine Mayıs 2019 tarihinde son bulacaktır.

EKPSS’de adaylara, engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden toplam 60 soru çözmeleri için 60 dakika süre verilmekte.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.