Ana sayfa Eğitim 2019 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Ve Sınav Tarihleri...

2019 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Ve Sınav Tarihleri Açıklandı!

ALES sınavına çok az bir zaman kala adaylarda heyecan da başladı. 2019 ALES Sonbahar Dönemi sınavı için geri sayım devam ediyor.

6
0

ALES sınavına çok az bir zaman kala adaylarda heyecan da başladı. 2019 ALES Sonbahar Dönemi sınavı için geri sayım devam ediyor.

ÖSYM bu kez büyük ve önemli bir sınav için hazırlıklarına devam ediyor. 2019 yılı ALES sonbahar sınavı yapılacak. Adaylar bu sınava girmeden önce tüm gerekli detaylara ÖSYM’nin sayfasından ulaşabilecekler. Her yıl olduğu gibi bu yılda ALES sınavı ÖSYM tarafından yapılacak ve sonuçlar yine bu sınav sisteminden öğrenilebilecek. 

2019 ALES Sonbahar dönemi sınavı 19 Kasım tarihinde gerçekleşecek. 26 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında başvurusu tamamlanan ALES sonbahar dönemi sınavına sayılı günler kaldı. 

SINAV 19 KASIM’DA GERÇEKLEŞECEK.

Binlerce adayın gireceği bu sınav Türkçe olarak yapılacak. 19 Kasım’da gerçekleşecek ALES sınavının sonuçları ise 19 Aralık tarihinde ÖSYM ekranından açıklanacak. Bu alanda ÖSYM adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak için intenet ortamında “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi işlemini hizmete sunacak.

 Adaylar TC kşmlik numaraları ve şifreleri ile ALES sınavı detayalrına istedikleri an ulaşabilecekler. ALES Sonbahar sistemi sınavında sözle ve sayısal içerikli sorular yer alacak. Ayrıca sınav sonuçları hem Türkçe hemde İngilizce olarak açıklanacak. 

Sınava giren adaylar https://sonuc.osym.gov.tr adresinden kolayca sınav sonuçlarına ve başvuru belgelerine ulaşabilirler. 

Sınav sonuç belgesi diğer sonuçlarda olduğu gibi 2019 ALES sonbahar sınavında da adreslere gönderilmeyecek. İntenet üzerinden yapılan tüm açıklamalar ve duyurular adaylara tebliğ hükmünd eolduğu için , hiçbir şekilde adrese bilgi amaçlı bir evrak gönderimi yapılmayacak. 

ÖSYM ekranından sonuçlar açıklandığında adayın doğru ve yanlış sayısı belirtilecektir. ALES puanları ve bu puanlara göre başarı listesi oluşacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here