Ana sayfa Genel 2018 Yılı Reytinglerine Göre En Çok İzlenen 5 Türk Dizisi

2018 Yılı Reytinglerine Göre En Çok İzlenen 5 Türk Dizisi

2018 yılında reyting sıralamalarında üst sıralarda yer bulan ilk 5 Türk dizi izlenme rekorları kırıyor.

5
0

2018 yılında reyting sıralamalarında üst sıralarda yer bulan ilk 5 Türk dizi izlenme rekorları kırıyor.

Türk televizyonlarında en çok izlenme oranını oluşturan yayınlar arasında diziler gelmektedir. Başarılı yapımların öne çıktığı Türk dizileri uzun yıllar ekranda kalabiliyor. Bu başarıya imza atmış izlenme rekorları kıran ilk 5 dizi şu şekilde sıralanıyor.

1- Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

8 Eylül 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizi 3 sezondur ATV ekranlarında devam ediyor. Başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik gibi isimlerin paylaştığı dizi 3 sezondur reyting sıralamalarında ilk sırada yer alıyor. İzlenme oranları incelendiğinde 100 program arasında ilk sırada yer alan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz uzun süre daha ilk sırayı kimseye kaptırmayacağı benziyor. 

2-  SÖZ

Star TV ekranların her Pazartesi sevenleriyle buluşan dizi askeri dizi kategorisinde yer alıyor. İlk sezonu 3 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan dizinin 2. sezonu ise 18 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı. Yayınlandığı sezonlar içerisinde kendine reyting sırlamasında üst sıralarda yer bulan SÖZ disinin başrollerini Tolga Sarıtaş, Serhat Kılıç, Aybüke Pusat gibi isimler paylaşıyor. Askeri dizi kategorisinde hem senaryo hem de oyunculuk bakımdan tam not alan dizi 3 kategoride birinciliği bulunuyor.

3-  ŞEVKAT YERİMDAR

Şevkat Yerimdar ilk olarak beyaz perdede boy göstermiş daha sonra adında çokça bahsedilince dizi olma fikri ortaya atılmıştı. FOX TV ekranlarında Ekim ayında seyircisiyle buluşan dizi oldukça beğeni toplamıştı. Komedi alanında kendine yer bulan dizi kısa süre içinde reyting sıralamalarında kendine üst sıralarda yer açmayı başardı. Başrollerini Şevkat rolünde  Özgürcan Çevik, Esin rolünde Esin Parlak yer alıyor.

4- YENİ GELİN

Yeni gelin SHOW TV ekranlarında Mart ayında dizi severlerle buluştu. Komedi ve aşk üzerine çevrilen dizini senaryosu ve oyuncuları kendini kabullendirmeiş olacak ki kısa sürede reytin sıralamalarında ilk 5’te kendine yer buldu. Dizinin başrollerinde Jessica May, Tolga Mendi yer alıyor. 

5- İSTANBULLU GELİN

Başrollerini Özvan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı dizi Star TV’de ekranlara geliyor. İlk sezonuyla ekranlarda olan dizi kendine reyting sıralamasında üst sırlarda yer bulmuş bile. Bursa’da köklü bir ailenini başında geçenleri anlatan dizi farklı aşk hikayelerinde konu oluyor. Senaryosu ve oyuncu kadrosuyla başarı yakalayan dizi uzun bir süre ekranlarda olacağa benziyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here