Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

2018 İSG 2. Dönem Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Sınav ve Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

İş Sağlığı ve Güvenliği 2. dönem başvuru tarihleri açıklandı. Binlerce adayın merakla beklediği sınav başvuruları 31 Ekim – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İş Sağlığı ve Güvenliği 2. dönem başvuru tarihleri açıklandı. Binlerce adayın merakla beklediği sınav başvuruları 31 Ekim – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. dönem sınavı için binlerce aday merakla beklemekteydi. Adaylar, her biri 50 soruluk testten 5 farklı sertifika sahibi olabilme imkanına sahip olacaktır.

Adaylar 31 Ekim – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında 2. dönem sınav başvurusunda bulunacaktır. Herhangi bir sebepten dolayı başvuruda bulunamayan adaylar için Geç Başvuru tarihi 7 Kasım 2018 olarak açıklanmıştır. Sınava girecek olan adaylar 2. dönem sınavına 15 Aralık 2018 tarihinde girecektir. Sınav sonuçları ise 10 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır.

- Advertisement -

SINAV HANGİ İLLERDE YAPILACAKTIR?

İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul ve İzmir illerinde gerçekleşecek. Bunun yanında Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Sivas ve Van illerinde de sınav yapılacaktır.

İSG başvuru kılavuzunda kamuoyuna duyurulan bilgiler aşağıdaki gibidir;

  1. İşyeri Hekimliği Testi
  2. C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  3. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  4. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  5. Diğer Sağlık Personeli Testi

Sınav soru-cevap değerlendirmesinde yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavda yanlış soru yer alır ise bu sorular değerlendirme dışında bırakılacak ve yeniden puanlama yapılacaktır. Adayların doğru cevapladığı soru sayısı doğrudan ham puan olacaktır.

Sınav sonuçları açıklandığında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi intenet sayfası üzerinden yayınlanacaktır. Adaylara posta yoluyla sınav sonuçları iletilmeyecektir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.