Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

2018 ATA AÖF Vize Sınavı Ne Zaman Yapılacak! İşte Güz Dönemi Vize Sınav Tarihleri!

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri Güz dönemi sınavları için meraklı bekleyiş içerisindeler ve 2018 ATA AÖF Vize Sınavı ne zaman öğrenmek istiyorlar.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri Güz dönemi sınavları için meraklı bekleyiş içerisindeler ve 2018 ATA AÖF Vize Sınavı ne zaman öğrenmek istiyorlar.

Üniversite eğitimini örgün eğitim ile almayıp açık öğretim fakültelerine kayıt yaptıran öğrenciler her yıl tıpkı örgün eğitimde olduğu gibi vize ve final sınavlarına girmektedirler. Türkiye’de açık öğretim fakültesi bulunan üniversiteler bu kapsamda kayıtlı öğrencileri için vize sınavı programını akademik takvimleri ile birlikte yayınlamaktadırlar ve böylece öğrenciler de sınavlarına hazırlanabilmektedirler. Türkiye’de açık öğretim fakültesi ile binlerce öğrencinin açıktan üniversite bitirmesine olanak tanıyan Atatürk Üniversitesi’nde kaydı bulunan öğrenciler Güz döneminde girecekleri vize sınavının programını merak etmekteydiler. Ülke çapında merkezi olarak gerçekleştirilen sınavlara girecek olan adaylar için sınav takvimi ise resmi olarak yayınlandı.

SINAV TARİHLERİ VE DETAYLAR

Binlerce öğrencilerin aldıkları derslerdeki başarılarını ortaya koymak üzere girecekleri 2018-2019 ara dönem sınavları yani vizeler 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Vize sınavına giren öğrenciler daha sonra Güz dönemi sonunda final sınavlarına girecekler. Final sınavları ise 19-20 Ocak 2019‘da gerçekleştirilecek. Sınavlarda yeterli başarı puanını alamayıp dersi veremeyen öğrenciler ise veremedikleri dersler için bütünleme sınavlarına 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde girecekler.

Öğrenciler aldıkları dersler için vize sınavlarında ilgili dersin ilk 7 ünitesinden sorumlu olacaklar ve final sınavında ise 14 üniteden sorumlu olarak sınava girecekler. Öğrenciler sınava girmek üzere kurumun web sitesi üzerinden öğrenci girişi yaptıktan sonra giriş belgelerini çıkarabilirler ve sınava girecekleri saat, tarih ve merkezi öğrenebilirler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.