Ana sayfa Eğitim 2018-2019 KYK Yurt Ek Kontenjan 1. Yedek Sonuçları

2018-2019 KYK Yurt Ek Kontenjan 1. Yedek Sonuçları

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda barınmak isteyen ve ek kontenjan için başvuran öğrenciler için 2018-2019 ek kontenjan 1. yedek sonuçları resmi olarak açıklandı.

7
0

Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarda barınmak isteyen ve ek kontenjan için başvuran öğrenciler için 2018-2019 ek kontenjan 1. yedek sonuçları resmi olarak açıklandı.

Türkiye’de bugüne dek milyonlarca üniversite öğrencisinin akademik eğitimi boyunca barınma ve beslenme yardımı aldığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlar için 2018-2019 yılı yerleştirmeleri de devam ediyor. Bu kapsamda asil öğrencilerin yerleştirmeleri Eylül ayında tamamlandıktan sonra ek kontenjanlar için başvuru süreci başlatılmıştı. Binlerce yüksek lisans, doktora, Farabi ve Erasmus değişim programı, yatay ve dikey geçiş, özel yetenek sınavı ve ek kontenjan öğrencisinin yerleştirmesi için açılan 1. yedek yerleştirme için başvurular kısa bir süre önce açılmıştı. Bu kapsamda yurtlarda barınmak isteyen öğrencilerin başvurularını tamamlamasından sonra ise ek kontenjan yerleştirmeleri için heyecanlı bir bekleyiş başlamıştı.

Ek kontenjan 1. yedek yerleştirmeleri için yapılan başvurular resmi olarak sonuçlandı ve sonuçları ilan eidlen öğrenciler kayıtlarını yaptırmak üzere harekete geçtiler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yurtlara kayıt işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Ziraat Bankası ATM’lerinden yurt depozito ücretini yatırdıktan sonra barınmak üzere yurtlara giriş yapabilecekler. Ayrıca yurt kurumlarına ilk girişte yurt müdürlüğüne ibraz edilmesi gereken belgeler ve vesikalık fotoğraflar ise yurtta doğrudan teslim edilebilecek.

EK KONTENJAN SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İlgili linke tıkladıktan sonra açılan ekrandan, başvurusunu yapmış olan öğrenci T.C. kimlik numarasını ve ekranda talep edilen bir takım kimlik bilgilerini boş kutulara girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirerek yerleştirme sonucunun durumunu öğrenebilir ve yerleşmiş olması halinde de kayıt işlemlerini e-Devlet’ten tamamlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here