Ana sayfa Genel YSK sandık sorgulama – Nerede oy kullanacağım! Hangi okulda

YSK sandık sorgulama – Nerede oy kullanacağım! Hangi okulda

Vatandaş nerede oy kullanacağım diye düşünürken yanıt Yüksek Seçim Kurulu (YSK) dan geldi.

6
0

Vatandaş nerede oy kullanacağım diye düşünürken yanıt Yüksek Seçim Kurulu (YSK) dan geldi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) merakla beklenen ‘ nerede oy kullanacağım? ‘ sorusu için harekete geçti ve geçtiğimiz günlerde  resmi sitesinden duyuru yaptı. Oy kullanacak vatandaşlar E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirler. Diğer taraftan vatandaşlar, YSK’nın resmi sitesinden seçmen kaydı sorgulması yapabilecek.

YSK resmi sitesinden seçmen listelerinin 10 Mart tarihinde kesinleştiğini duyurdu.YSK sorgulama ekranı ve E-Devlet üzerinden yapılacak olan YSK sandık sorgulama, vatandaşların seçime nerede gireceği konusunda netlik kazandıracak.YSK’nın resmi sitesinde ya da E-Devlet üzerinden erişebileceğiniz bilgilerle hangi okulda veya merkezde oy kullanacağıza ulaşabilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu, sandık bilgilerinin ise 14 Mart’tan sonra açıklanacağını resmi sitesinden duyurmuştu.

Sorgulama Adresi

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/  ” adresinden sorgulama yaparak seçime nerede gireceğinizi öğrenebilirsiniz.
 

Yüksek Seçim Kurulundan Duyuru

Son günlerde kamuoyunda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Çipli Kimlik Kartı) olmayan seçmenlerin oy kullanamayacağı yönünde haberler dolaşmaktadır. Bu haberler asılsız olup seçmenler, Anayasa Değişikliklerinin Halkoylamasında; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden biri ile oy kullanabilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here