Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

2017 Yılının En İddalı Telefonları LG V30 ve Samsung Galaxy Note 8 Hız Testi

2017 yılının en iddalı telefonlarından LG V30 ile Samsung Galaxy Note 8 hız testi ile karşılaştırılıyor.

2017 yılının en iddalı telefonlarından LG V30 ile Samsung Galaxy Note 8 hız testi ile karşılaştırılıyor.

LG nin  bu yıl piyasalara sunduğu V30 serisi telefonu sektörün önde gelen fiması Samsung’un Galaxy Note 8 ile karşılaştırılıyor.

LG V30 serisi telefonu kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Samsung Galaxy Note 8′ i ise söylememize  bile gerek yok zaten.

- Advertisement -

LG V30 telefonunun özelliklerine bakacak olursak;

LG V30 telefonunun ekranı HDR10 desteği bulunduruyor buda demek oluyor ki video ve filmleri yüksek kontrast ve daha yüksek kare hızında oynatacak. Filmlerin ve videoların akıcılığı artacak.

LG V30 telefonunda çift kamera özelliği bulunmaktadır, kameralardan birincisi 16 megapiksel çözünürlüğe sahipken, ikincisi 13 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca kablosuz şarz özelliğide mevcuttur. Telefonun arkasında parmak izi tarayıcı bulunmaktadır. V30 serisinde 4GB RAM  bulunmakta.

Tavsiye :  Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Fiyatı Açıklandı ve Teknik Özellikleri Beliriyor!

LG V30 telefonunun ekranı yuvarlak köşelere sahip ve ekran büyüklüğü 6.0 inç.

LG V30 LG nin  kavisli OLED ekrana sahip  ilk telefonu.

LG C30 işletim sistemi olarak Android 7.1.2 sürümünü kullanmakta. İlerleyen zamanlarda ise Android 8.0 Oreo yazılımı güncellemesi alacak.

- Advertisement -

Samsung Galaxy Note 8′ in özelliklerine bakacak olursak;

Note 8’e baktığımızda yıllardır gördüğümüz note serisinde ki ekranlardan farklı bir ekran ile karşılaşıyoruz. Kolay tutulabilir 6.3 inç ekranı bulunmaktadır. Galaxy serileri arasından bugüne kadar yapılmış en büyük ekrana sahip telefon Note 8.

Tavsiye :  Samsung Bixby nedir? Yeni Asistan Nasıl kullanılır? Tüm özellikleri

Note 8’in kamerasına gelecek olursak telefonun arkasında iki adet kamera bulunmakta. Arkada bulunan kameraların ikiside 12 megapiksel. Ön kamera ise 8 megapiksel. Samsun   Galaxy Note 8 hareket halinde olan bir cisimi bile iyi çekebilecek düzeyde.

Note 8′ de 6 GB RAM’ a sahip bi telefon. 64 GB depolama alanına sahip.

Note 8′ de  kablosuz şarz özelliği mevcut. İşletim sistemi android 7.1.1 Nougat.

Samsung Galaxy Note 8′ i LG V30′ dan ayıran pek bir özellik yok. Ancak Samsung Note 8 de bulunan S pen Note 8’e büyük bir ayrıcalık katıyor.

Samsun  Galaxy  Note 8 ve LG V30 telefonlarının özellikleri yüzeysel olarak yazdık. 

Tavsiye :  AKK/AKN Kısıtlamalarının Geçersiz Olduğu Saatler Kaç? Hangi Saatler Arasında Kotadan Düşmeyecek

Phonepuff ise Samsun  Galaxy  Note 8 ve LG V30 telefonlarını videolu olarak karşılaştırmış ve bir kaç veri çıkartmış ortaya.

PhoneBuff’ın her iki telefonu önüne alarak  hazırladığı hız testinde her iki telefonla toplam 16 tane oyun ve uygulamayı durmadan açıyor. Phonebuff bu testi iki turdan oluşturuyor. Hız testinin sonucunda Galaxy Note 8 büyük bir  farkla LG V30’un önüne geçiyor.

Samsung Galaxy Note 8, PhoneBuff’ un yaptığı testin ilk turunu 1 dakika 36 saniyede testin geri kalanını ise 2 dakika 5 saniyede tamamlamaktadır.  LG V30 ise testin ilk turunu  1 dakika 57 saniyede testin geri kalanını ise 2 dakika 55 saniyede tamamlayarak, Samsun Galaxy Note 8′ in gerisinde kalıyor.

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.