Ana sayfa Genel 2. El Kasko Değeri Nasıl Sorgulanır Sorgulama ve Hesaplama Nasıl Yapılır

2. El Kasko Değeri Nasıl Sorgulanır Sorgulama ve Hesaplama Nasıl Yapılır

Kasko değeri Sigorta poliçesi hazırlanırken büyük önem taşıyor. Kasko değeri nasıl hesaplanır sorusunu haberimizde detaylandıracağız.

6
0

Kasko değeri Sigorta poliçesi hazırlanırken büyük önem taşıyor. Kasko değeri nasıl hesaplanır sorusunu haberimizde detaylandıracağız.

Yeni satın alınan araçlarda sigorta poliçesi hazırlanırken kasko değeri büyük önem taşır.  2. el bir araç satın aldıysanız, kasko değerini sorgulamanız büyük önem taşımaktadır.

Binek taşıt sektöründe her yıl, kimi zaman da her kasko değer listesi oluşturulur ve bu listede markalar ve modellere göre inceleme yapılır. Bu listeye Gelir İdaresi Başkanlığının web sitesi üzerinden ulaşabilir ve aracınızın kasko değerini öğrenebilirsiniz. Liste aynı zamanda Türkiye Sigortalar, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nin sitesinde de yayınlanmaktadır. Bu liste resmi bir liste olmayıp bir fikir ve tavsiye verme amacı gütmektedir. 2. el araçlarda, araca sonradan eklenmiş aksesuarlar var ise bu aksesuarların ayrı bir prim ücreti ile kaskoya dahil edilmesi gerekmektedir.

2. El Kasko Değeri, bireysel olarak da hesaplanabilir. Herhangi bir sigorta danışmanından destek almadan, yayınlanan listeye göre hesaplama yapabilirsiniz. Kesin bir sonuç için sigorta danışmanlarından destek almak önerilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here