Ana sayfa Finans 1800 Findeks Kredi Notu ile Ne Kadar Kredi Çıkar?

1800 Findeks Kredi Notu ile Ne Kadar Kredi Çıkar?

Kredi kullanmak için belli bir puanın üstüne çıkmak gerekir. 1800 findeks kredi notu ile kredi kullanmanın ince ayrıntıları...

8
0

Kredi kullanmak için belli bir puanın üstüne çıkmak gerekir. 1800 findeks kredi notu ile kredi kullanmanın ince ayrıntıları…

Son yıllarda kredi kullananların sayısı sürekli artarken bu süreç kimileri için çok daha kolay olur. Kredi notu yüksek olan bir bir kişi istediği bankadan kolayca kredi kullanma hakkına sahip olmaktadır. Bankacılık geçmişi vasat olan bir birey ise kredi kullanırken oldukça sancılı bir dönem geçirir. Kredi notunu öğrenebilmek için findeks arama motorundan yardım alablirsiniz.  Kredi çekebilmek için not aralığında olmanız gerekir. Findeks kredi notu hesaplama aygıtının aralığı 0 ile 1900 arasındadır. Kredi notu 1900 e yakın olan bir kişiye çok daha kolay kredi çıkar. 

1800 kredi notu olan bir kimse kredi için başvuruda bulunduğu gün kredisini kullanma hakkına sahip olmaktadır. 1800 findeks puanına sahpseniz geçmişte bankanızla aranızın çok iyi olduğunun da göstergesidir.  Kredi ödeme alışkanlığı, kredi kartı borç ödeme alışkanlığı sizin kredi not aralığınızı belirler. 

FİNDEKS NEDİR?

Türkiye’de 9 bankanın biraraya gelmesiyle birlikte kurulan KKB nun bir ortağı olan kreid notu veren bir kuruluştur. İntenet aracılığı ile ulaşılan FİNDEKS sayesinde herkes kredi notunu tek tıkla öğrenebiliyor. Notunu öğrenen bir kişi ona göre bankasıyla irtibata geçiyor.

 18000 kredi notu olan bir kişi en az riske sahip kişidir. Bankaların güvendiği müşteri adaylarından biri olduğu için  maaşının %60 ı kadar kredi kullanmasına izin verir. Aylık geliri 10 bin Tl olan biri 1800 notuna sahipse maaşının %50 ve %60 ı kadar kredi çekme fırsatı yakalar. Bankalar özellikle bu rakam aralığında olan müşterileine sıklıkla kredi kullandırma sms leri atmaktadır. 1800 risksiz alanda olduğu için kredi kullanma hakkı da daha fazla olur. 1700-1900 arası çok iyi gruptadır. Eğer kredi notunuz 1-699 arası ise hiçbir bankadan kredi kullanamayacağınızı belirtir. 

 Maaşaların genellikle 22 katına kadar ihtiyaç kredisi kullanılmasına izin verilir. Bu tutar 1700-1900 not aralığında olanları ilgilendirir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here