Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

1 Mayıs İşçi Bayramı Okullar Tatil Mi? Resmi Tatil Olacak Mı?

İşçi ve memurun merakla beklediği 1 Mayıs İşçi Bayramı 1 gün süre resmi tatil olacak.

İşçi ve memurun merakla beklediği 1 Mayıs İşçi Bayramı 1 gün süre resmi tatil olacak.

Uzun yıllardır Taksim’de kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı diğer adıyla Emek Ve Dayanışma Günü, geçtiğimiz yıl Bakırköy Halk Pazarı’nda gerçekleştirilmişti. Son yıllarda yaşanan olaylardan sonra bu sene de geniş güvenlik önlemlerinin alınması sağlanacak.

TATİL OLACAK MI?

- Advertisement -

İşçi ve memurların da merakla beklediği İşçi Bayramı resmi tatil günleri de açıklandı. 2019 yılında çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs sadece 1 gün süreyle resmi tatil olarak kabul edilecek. Özel kurumlar dışındaki Bankalar, resmi kurumlar ve okullar 1 gün süre ile tatil yapacak.

Bu sene İşçi Bayramı’nın nerede kutlanacağı yönünde resmi bir açıklama gelmedi henüz. Geçen yıldan bu yana Taksim’de kutlanan Emek ve Dayanışma Günü’nün bu sene de yine Taksim’de olmayacağı da konuşulanlar arasında.

Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman emekçinin yanında olduğunu bilmeyen yoktur. Nitekim Anadolu topraklarının savaşla, silahla değil alın teriyle, sabanla kurtarıldığını söylemişti. Bu sebeple Türk milleti için 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın ayrıca önemi vardır. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.